Piltide lisamine

Pildid paigutatakse postituse teksti sisse. Pildifailid tuleb kõigepealt laadida meediateeki, ning seejärel postitusele lisada. Haldusliides võimaldab mõlemat tegevust teha korraga, mis teeb piltide lisamise üsna hõlpsaks.

Järgnevas juhendis olevad pildid avanevad pealevajutamisel täismõõdus.

Liigu postituses kursoriga kohale, kuhu soovid pildifaili lisada.
Vajuta tööriistariba kohal asuvale nupule Lisa meediafail.
Piltide lisamine sarnaneb dokumendifailide lisamisele.

Tekkinud dialoogilehel vali lipik Laadin failid üles.

Vajuta nupul lehe keskel olevale nupule Vali failid. Tekkinud dialoogikastis otsi pildifail arvutist üles ning vajuta Ava/Open.

Nagu lehel kirjas, võib faili hiirega ka otse brauseriaknasse lohistada ning see laaditakse üles. Nupu all on ära toodud faili maksimaalne suurus, mida haldusliides nõus vastu võtma on.

Kui üleslaadimine õnnestub, märgistatakse pilt lisamiseks automaatselt. Enne lisamist saab muuta veel mõningaid pildiga seotud kuvamise seadeid, mis asuvad lehe paremas servas:

  • Joondus määrab, kas pilt paigutatakse postituses teksti sisse, või mähitakse (wrap) tekst selliselt, et pilt asub artikli paremas/vasakus ääres või keskel.
  • Viide aadressile muudab pildi lingiks, mille peale saab hiirega vajutada. Loendist saab valida, mis vajutamise järel juhtub.
  • Suurus kahandab liiga suurte mõõtmetega pildi sobivamaks.

Lisaks on võimalik muuta pealkirja ning kirjeldust, mis aitab hiljem pilti meediateegist paremini üles leida.

 
Pildi lisamiseks vajuta nuppu Lisa postitusse.
Kui laadisid üles vale faili või ei soovi siiski pilti postitusele lisada, vajuta manuse üksikasjade juures olevat linki Kustuta jäädavalt.
Lisatud pilt ilmub tekstis kohale, kus asus kursor. Pildile klikkides avaneb hüpikmenüü, kust saab muuta pildi paigutust või avada lehekülje täpsemate seadetega.

Pildi liigutamiseks tuleb seda hiirega lohistada.

Kustutamiseks tuleb vajutada pildile ning klikkida hiirega hüpikmenüüs asuvat ristiga nuppu. NB! Pilt kustutatakse ainult postitusest. Jäädavalt kustutamiseks tuleb pilt meediateegist eemaldada.